Završen Međunarodni šahovski  open turnir PETROVAC 2015 – VOVK POBJEDNIK ĐUKIĆ DRUGI

Tijana Blagojević velemajstor

Partijama devetog kola i svečanim uručenjem nagrada, u Petrovcu je, u prelijepom hotelu Vile Oliva, završen  Međunarodni šahovski  open turnir  PETROVAC 2015. I deveto kolo je bilo uzbudljivo i neizvjesno. Baranko Damljanović je dugo pokušavao da slomi otpor lidera koji se precizno branio i partije je završena remijem. Na drugom stolu oba protivnika su igrala oštro na pobjedu. Sreća se ovaj put osmjehnula Pančevkom. U crnogorskom derbiju Nikola Đukić je pobedio našeg prvog ženskog velemajstora Tijanu Blagojevi i zasluženo stigao do drugog mjesta. Tijana Blagojević je, i pored ovog poraza, postala ženski velemajstor i osvojila normu za muškog internacionalnog majstora. Nikoli  Potpari je trebao remi u poslednjem kolu da osvoji normu za internacionalnog majstora. Dugo je vodio rovovsku borbu sa prvakom Srbije Antićem . U cajtnotu je u boljoj poziciji pogriješio i izgubio. Nornu za internacionalnog majsotr osvojila je gošća iz Segedina, kaadetska viceprvakinja Evrope Annamaria Marjanovics.

Kako je turnir bio i kvalifikacionog araktera za prvenstvo Crne gore su se kvalifikovali Tijana Blagojević, Nikola Potpara i Marko Krivokapić.

Turnir je po mišljnju svih učesnika u potpunosti uspio. Na njemu je učestvovalo 79 igrača iz 11 zemalja. Među njima su bili 14 velemajstora, 12 interanacionalnih majstora . Naši šahisti su imali priliku da se sretnu sa izuzetno jakim šahistima i da osvoje međunarodne titule. Titula Tijane Blagojević je najbolja potvrda za to. Ljubazni domaćini iz Vile Oliva su se potrdili da uslovi za turnir budu na izuzetnom nivou. Planira se da   Turnir postane  tradiconalan.