STUDENTSKO PRVENSTVO TEHNIČKIH FAKULTETA U ŠAHU 2019

U utorak, 3. aprila 2019. godine je u organizaciji Studentskih vijeća Prirodno-matematičkog, Elektrotehničkog i Građevinskog fakulteta u saradnji sa Šahovskim savezom Crne Gore održan Prvi Studentski kup tehničkih fakulteta u šahu. Nastupilo je ukupno 26 takmičara, a trijumfovao je Aleksandar Tomić sa Mašinskog fakulteta. On je u finalu savladao kolegu sa Prirodno-matematičkog fakulteta Vojislava Đilasa rezultatom 2:0. Treće mjesto osvojio je Miloš Bujišić sa Građevinskog fakulteta koji je identičnim rezultatom savladao kolegu Radosava Medojevića, takođe sa Građevinskog fakuleta.

Inače, takmičenje je opravdalo sva očekivanja oko stotinjak okupljnih studenata u holu tehničkih fakulteta. Posebno je zanimljiv bio četvrtfinalni meč novog šampiona Tomića koji je nakon 4 remija tek u petom meču savladao Andreja Šukovića sa Elektrotehničkog fakulteta i tako pobrao aplauze svih prisutnih.