Izvještaj sa 13. Novogodišnjeg šahovskog turnira za djecu – “Kotor 2019”

Dobra organizacija i manji broj takmičara (51) u odnosu na ranije turnire, obilježili su 13. Novogodišnji turnir za djecu.

Borba za naslov pobjednika bila je i ovog puta neizvjesna do kraja. Cetinjanin   Peko Đurović i Nikšićanin Đorđe Anđelić završili su turnir na diobi prvog mjesta sa 7 poena. Dodatni kriterijumi donijeli su Đuroviću pobjednički pehar, dok se Anđelić morao zadovoljiti drugom nagradom. Treće mjesto u ukupnom plasmanu zauzeo je sa 6,5 poena Savo Vujović iz Cetinja.

Plasman pobjednika:

1. Đurović Peko  („Crnogorac“ – Cetinje) – 7 poena,
  2. Anđelić Đorđe  („Mladost“ – Nikšić) – 7 poena,
  3. Vujović Savo  („Crnogorac“ – Cetinje) – 6,5 poena

Pobjednici po kategorijama:

Djevojčice

do 8 godina   –     Milović Sofija   (“Elektroprivreda“ – Nikšić)

do 10 godina   –  Roganović Nastasija   (“Remi“ – Podgorica)

do 12 godina     –     Mandić Anastasija  (“Trebjesa“ – Nikšić)

do 14 godina     –     Popović Mateja  (“Omladinac  Budućnost“ – Podgorica)

Dječaci

do 8 godina    –      Žižić Đorđe   (“Remi“ – Podgorica)

do 10 godina     –     Dragićević Nikša   („Dijagonale “ – Podgorica)

do 12 godina     –     Sredanović Matej   (OŠ “Oktoih“ – Podgorica)

do 14 godina     –     Pobor Milo   („Crnogorac“ – Cetinje)

Za najboljeg domaćeg igrača proglašen je   Ćešić Vasilije iz Resursnog centra za sluh i govor „Dr Peruta Ivanović“.

Zabavni dio turnira obilježen je posjetom Djeda Mraza, koji je svim takmičarima podijelio poklon paketiće. Na kraju je servirana  izvanredno dizajnirana šahovska torta.

Organizacione poslove korektno je, uz podršku personala Resursnog centra, obavio aktivista šahovskog kluba “Kotor” Antun Vih. Sudijski par  Željko Miljanić – Pavle Orbović rutinski je vodio i uspješno priveo kraju ovu zanimljivu sportsku priredbu.