EKIPNO PRVENSTVO PLJEVALJSKIH OSNOVNIH ŠKOLA U ŠAHU ZA 2014 GODINU

OŠ “SALKO ALJKOVIĆ” ODBRANILA TITULU PRVAKA

U organizaciji Školskog sportskog saveza Pljevalja i ŠK “Osnovnih i srednjih škola” Pljevlja, u okviru Školskih sportskih igara u OŠ “Salko Aljković”, dana 19 marta 2014 godine, održano je Ekipno prvenstvo pljevaljskih osnovnih škola u šahu za 2014 godinu.

Na prvenstvu je učestvovalo 6 osnovnih škola. Igralo se po bergerovom sistemu 5 kola. Tempo igre bio je 20 minuta po igraču.

Titulu prvaka odbranila je ekipa OŠ “Salko Aljković” koja je osvojila 8 meč bodova (15 poena), drugo mjesto osvojila je OŠ “Boško Buha” sa 7 meč bodova (14 poena) a treće mjesto osvojila je OŠ “Ristan Pavlović” sa 7 meč bodova (12,5 poena).

Pobjednička ekipa OŠ “Salko Aljković” nastupala je u sastavu Drašković Aleksandar, Sokolović Amnel, Ječmenica Stefan i Kuloosmanović Haris.

Najuspješniji takmičari prvenstva bili su Ćirović Miroljub i Ajanović Berina sa maksimalnim učinkom od 5 poena.

Prvenstvo su uspješno sudili Savo bakrač i Matija Zorić.

Organizator je obezbjedio za tri prvoplasirane ekipe medalje a pehari će biti uručeni istovremeno sa uručenjem pehara u drugim sportovima .

Pobjednička ekipa OŠ “Salko Aljković” stekla je pravo učešća na regionalnom takmičenju u Bijelom Polju.

Prošle godine ova ekipa je sa trenerom Faikom Muhovićem osvojila drugo mjesto na finalnom turniru.