Đorđe Anđelić i Katarina Đukić omladinski prvaci, Nikola Vojičić i Sofija Milović najbolji u pionirskoj konkurenciji

♟Đorđe Anđelić i Katarina Đukić omladinski prvaci

♟Nikola Vojičić i Sofija Milović najbolji u pionirskoj konkurenciji

Danas je u Podgorici završeno Pionirsko i Omladinsko prvenstvo Crne Gore u šahu. Mlade šahistkinje i šahisti su se nadmetali u Multimedijalnoj sali Univerzitetskog sportskog centra, a nakon devet kola dobili smo nove šampione.

U pionirskoj konkurenciji nastupala su 42 takmičara i takmičarke, a prvo mjesto pripalo je Nikoli Vojičiću članu nikšićke Mladosti sa 7,5 poena. Vojičić je u devet kola ostvario 6 pobjeda i 3 remija, ostavivši prve pratioce pola poena iza sebe. Dodatni kriterijumi su srebrenu medalju donijeli Stefanu Mihajloviću iz nikšićke Elektroprivrede, dok je bronza pripala Damjanu Pešiću, članu Rumije iz Bara.

U konkurenciji pionirki prvo mjesto osvojila je Sofija Milović iz Elektroprivrede, koja je odbranila prošlogodišnju titulu. Ona je imala 5,5 poena, te bolje dodatne kriterijume u odnosu na Teodoru Vukčević iz Dijagonala koja je osvojila drugo mjesto. Bronzana medalja pripala je Jani Tadić, takođe iz Elektroprivrede.

Novi omladinski prvak je Đorđe Anđelić, koji je na taj način upotpunio dvostruko slavlje šahista Mladosti. Srebro, sa istim skorom od 7 poena, ali sa slabijim dodatnim kriterijumima pripalo je Dinu Grboviću članu Budućnosti iz Podgorice, dok je treće mjesto sa 6 poena zauzeo član Elektroprivrede, Ilija Milović.

U konkurenciji omladinki, pobjednički pehar pripao je Katarini Đukić iz Budućnosti. Drugo mjesto je zauzela Ines Đenđinović iz barskog Mornara, dok je bronza pripala Mileni Mosurović iz Budućnosti.

Pobjednici u svim kategorijama kao nagradu dobijaju besplatan smještaj, na bazi punog pansiona, na Montenegro openu koji će biti održan u junu 2025. godine.