Denis Kadrić i Aleksandra Milović najbolji u 2023 godini

♟Denis Kadrić i Aleksandra Milović najbolji u 2023. godini

Šahovski savez Crne Gore, nastavio je lijepu praksu izbora najboljih u godini na izmaku. Sedmočlana komisija u sastavu: velemajstor Božidar Ivanović, velemajstor Dragan Kosić, predstavnik Upravnog odbora Veljko Nikolić, Nebojša Šofranac RTCG, Danilo Mitorvić Vijesti, Emil Ličina MINA i Mitar Đukanović, PR Šahovskog saveza Crne Gore.

Članovi komisije su sa 5, 3, 1 vrednovali po svom nahođenju rezultate šahista i šahistkinja u prethodnoj godini. Nakon sabiranja glasova prvo mjesto u konkurenciji šahista pripalo je Denisu Kadriću, koji je imao 25 bodova, drugoplasirani Nikola Đukić imao je 19 bodova, a trećeplasirani Predrag Nikač 15.

U konkurenciji dama prvo mjesto zauzela je Aleksandra Milović sa 29 bodova, dok je Alena Skvorcova imala 27 bodova.

Kadrić je ove godine dostigao granicu od 2600 rejting poena u standardnom šahu, a na nedavno završenom Evropskom prvenstvu u brzopoteznom šahu zauzeo je treće mjesto.

Aleksandra Milović je predvodila našu reprezentaciju na Evropskom prvenstvu, sa Elektroprivredom osvojila zlatnu medalju na ženskoj ligi i imala dobar nastup na turniru na Šolti.

Čestitamo najboljima, ali i svima koji su bili u izboru.