Peti šahovski turnir „Anto Rmuš“

U organizaciji Fondacije “Anto Rmuš”, Šahovskog kluba “Berane”, porodice prerano preminulog AntaRmuša i  Šahovskog saveza Crne Gore Beranama je završen tradicionalni, peti  po redu, „Šahovski turnir Anto Rmuš“. Turnir „Anto Rmuš“ se organizuje u spomen jednog od najtalentovanijih beranskih šahista  i najtalentovanijih crnogorskih šahista svog vremena, internacionalnog majstora Anta Rmuša, čiji je život, nažalost prerano prekinut.

Pozdravljajući prisutne šahiste i goste, porodica Rmuš je uputila zahvalnost svima koji su pomogli organizaciju ovogodišnjeg turnira, dok se ispred Šahovskog kluba “Berane” obratio dr Fahrudin – FakaHadrović, a turnir je zvanično otvorila Angelina Vuković – predsjednica Šahovskog saveza Crne Gore.

Pobjednik ovogodišnjeg, petog po redu, Međunarodnog šahovskog turnira „Anto Rmuš“ je Siniša Dražić iz Srbije, a šahisti iz Srbije, Borko Lajthajm i Dejan Pikula, osvojili su i drugo i treće mjesto. Najbolje plasirani šahista iz Crne Gore je Milan Draško koji je zauzeo četvrto mjesto na turniru održanom u subotu u Beranama.

image001

Nagrađeni šahisti

Podijeljeno je ukupno 15 nagrada koje je obezbijedila Fondacija Anto Rmuš I dvije specijalne nagrade koje je obezbijedila porodica Vuković za najbolje plasiranu ženu I omladinca. Najbolje plasirana šahistkinja bila je Aleksandra Milović koja je u izuzetno jakoj konkurenciji osvojila 5,5 poena I podijelila od 14 do 22 mjesta. Najbolje plasiran omladinac bio je Andrej Šuković koji je sakupio 5 poena.

Na ovogodišnjem turniru učestvovala su 72 takmičara od čega  je 61 šahista  iz Crne Gore i 11 iz Srbije.Treba napomenuti da je turnir bio izuzetno jak a učestvovalo  je  šest velemajstora, šest internacionalnih majstora I četiri  FIDE majstora.. Radi se o najbrojnijem odzivu šahista na ovom tradicionalnom turniru..