Studentski kup u šahu – Kisić pobjednik

U multimedijalnoj sali Univerziteta Crne Gore u organizaciji Studentskog sportskog saveza Crne Gore u saradnji sa Šahovskim savezom Crne Gore organizovan Studentski kup u šahu.

Učešće je uzelo ukupno 30 studenata a igralo se 7 kola po švajcarskom sistemu a nakon toga 8 najbolje plasiranih je igralo po kup sistemu za naslov najboljeg.

Zlatnu plaketu osvojio je Božidar Kisić sa Ekonomskog fakulteta. On je u veoma uzbudljivom finalu slavio protiv brucoša Prirodno-matematičkog fakulteta Daria Alivodića rezultatom 1.5:0.5.

Treće mjesto osvojio je Stefan Mandić sa Elektrotehničkog fakulteta koji je slavio protiv kolege sa Mašinskog fakulteta Vasilija Pantovića rezultatom 2:0.

Sudijski posao na turniru je obavljao Mitar Đukanović.

Brojnost i zainteresovanost studenata na ovom takmičenju, obavezuju dva saveza da nastave sa organizacijom šahovski takmičenja, obzirom na popularnost drevne igre među studentima.