POJEDINAČNA PRVENSTVA OSNOVNIH ŠKOLA U PLJEVLJIMA  U ŠAHU ZA 2016. GODINU

U organizaciji ŠK „Osnovnih i srednjih škola“ Pljevlja i osnovnih škola 10-12.marta 2016.godine održana su pojedinačna prvenstva u pet pljevaljskih osnovnih škola u kojima se izvodi nastava šaha. Za razliku od prethodnih godina, kada su ova prvenstva okupljala od 20-50 učesnika u svakoj školi ,  broj takmičara na ovogodišnjim prvenstvima u pojedinim školama bio je izuzetno mali, a razloge treba tražiti u nedovoljnoj animaciji učenika pogotovo onih kojima je šah izborni predmet.

POJEDINAČNO PRVENSTVO OŠ „RISTAN PAVLOVIĆ“ u šahu za 2016.godinu

Pobjednici Pojedinacno OS Ristan PavlovicOdržano je u prostorijama škole ,  12. mart 2016. godine, učestvovalo je  12. takmičara, igralo se po bergerovom sistemu u  III kategorije), sudili su: Savo Bakrač  i Božidar Madžgalj. U kategoriji učenika od 1-5 razreda pobjedio je Pupović Pavle – učenik 5 razreda ,  sa 3,5 poena, u kategoriji učenika od 5-9 razreda pobjedio je Knežević Vasilije   učenik 9 razreda, sa 3,5 poena i u kategoriji djevojćica od 1-9 razreda , pobijedila je Janjušević Andjela, učenica 8 razreda , sa 3 poena.

Medalje učenicima je uručio je nastavnik Božidar Madžgalj.

Pobjednici Pojedinacno OS Bosko BuhaPOJEDINAČNO PRVENSTVO OŠ „Boško Buha“ u šahu za 2013.godinu  Održano je u prostorijama škole ,  12. mart 2016. godine, učestvovalo je  53. takmičara, igralo se po švajcarskom sistemu 5 kola u kategorijama učenika i po bergerovom sistemu u kategorijama učenica. Prvenstvo je održano u  III kategorije, učenici od I-V i VI-IX razreda i ućenice od I-IX razreda.Sudili su: Zorić Matija i Jovanka Bošković. U kategoriji učenika od 1-5 razreda, učestvovalo je 5 takmičara,  pobjedio je Ciguljin Amil , učenik 3 razreda, sa 4 poena, u kategoriji učenika od 5-9 razreda, učestvovlo je 16 učenika, pobjedio je Alorić Vladan , učenik 9 razreda, sa 5 poena , u kategoriji djevojćica od 1-9 razreda , pobijedila je Bajić Sara ,učenica 8 razreda , sa 4 poena.  Medalje učenicima je uručila Jovanka Bošković rukovodilac šahovske sekcije u  OŠ „Boško Buha“.

POJEDINAČNO PRVENSTVO OŠ „SALKO ALJKOVIĆ“ u šahu za 2016.godinu

Pobjednici Pojedinacno Salko Aljkovic Održano je u prostorijama škole ,  12. mart 2016. godine, učestvovalo je  6. takmičara, igralo se po bergerovom  sistemu u  III kategorije, sudili su: Zoran Radošević, i Stanko Bajčetić. U kategoriji učenika od 1-5 razreda pobjedio je Svrkota Dimitrije – učenik 8 razreda ,  sa 3,5 poena, u kategoriji učenika od 5-9 razreda pobjedio je Drašković Aleksandar učenik 8 razreda, sa 4,5 poena i u kategoriji djevojćica od 1-9 razreda , pobijedila je Svrkota Andjela, učenica 2 razreda.

Medalje učenicima uručio je direktor  OŠ „SALKO ALJKOVIĆ“ – Faik Muhović.

POJEDINAČNO PRVENSTVO OŠ „Mihailo Žugić“ u šahu za 2016.godinu  Održano je u prostorijama škole ,  11. mart 2016. godine, učestvovalo je  30 takmičara, igralo se po bergerovom  sistemu u  III kategorije, sudio je: Zorić Matija . U kategoriji učenika od 1-4 razreda, učestvovalo je 6 učenika,  pobjedio je Kankaraš Luka   – učenik 4 razreda ,  sa 5 poena, u kategoriji učenika od 5-9 razreda, učestvovalo je 14 učenika,  pobjedio je Janjušević Andrija  – učenik 5 razreda na i u kategoriji djevojćica od 1-9 razreda , učestvovalo je 10 takmičarki, pobijedila je Bojović Neda , učenica 7 razreda, sa 4,5 poena.  Medalje učenicima uručio je zamjenik direktor   OŠ „Mihailo Žugić“ – Vasilije Tešović. POJEDINAČNO PRVENSTVO OŠ „Dušan Ivović“ u šahu za 2016.godinu

Održano je u prostorijama škole ,  10. mart 2016. godine, učestvovalo je  20 takmičara, takmičenje je održano u dvije kategorije, i to : kategoriji učenika od I do IX i kategoriji učenica od I do IX razreda. Sudija turnira bio je : NASTAVNIK Milutin Petrović , koji je i uručio medalje. Igralo se po švajcarskom sistemu – 5 kola. U kategoriji učenica od I-IX razreda, učestvovale su 10 takmičarki ,  pobijedila je  :  Zorić Dragana  , sa 4,5 poena. U kategoriji učenika od I-IX razreda, učestvovalo je  10 takmičara ,  pobijedio je  :  Zorić Ljubisav  , sa 5 poena.