OTVORENO PRVENSTVO MLADIH ŠAHISTA PLJEVALJA FESTIVAL MLADIH „PLJEVLJA 2014”

organizaciji i pod pokroviteljstvom  Šahovskog Kluba „Osnovnih i srednjih škola” Pljevlja, u hotelu “Pljevlja” u Pljevljima , dana 18.05.2014.godine, održano je Otvoreno prvenstvo mladih šahista Pljevalja  pod nazivom Festival mladih „Pljevlja 2014” . Na prvenstvu je učestvovao 51 takmičar iz Pljevalja, Podgorice i Nikšića.

Prvenstvo je  održano  u tri kategorije :   dječaci i djevojčice do 10 godine, dječaci i djevojčice do 14 godina i dječaci i djevojčice do 18 godina. Tempo igre je  iznosio 15 minuta po igraču za cijelu partiju. Prvenstvo se igralo po „Švajcarskom sistemu  – 5 kola.
Organizator je obezbjedio nagrade – medalje za troje prvoplasiranih i pehare za pobjednike.
Prvenstvo je otvorio direktor turnira Radojica Grba,  a medalje i pehare nagradjenima  uručio sekretar Kluba Zoran Radošević.
U kategoriji pionira pobjedili su ; Dragoljub Kovačević (ŠK “Mladost” Nikšić) i Vučković Iva (ŠK “Omladinac – Budućnost” Podgorica)
U kategori kadeta pobjedili su; Ćirović Miroljub (ŠK „Osnovnih i srednjih škola” Pljevlja) i Seisenbekova Asel (ŠK “Omladinac – Budućnost” Podgorica)
U kategoriji omladinaca pobijedili su Tomić Aleksandar (ŠK “Mladost” Nikšić) I Ajanović Berina (ŠK „Osnovnih i srednjih škola” Pljevlja).
Prvenstvo je proteklo u besprekornoj organizaciji, a sudijsku duznost su uspješno obavili Zoran Radošević, Savo Bakrač i Matija Zorić.