KALENDAR TAKMIČENJA ZA 2020. GODINU

Datum 2020: Zvanična domaća i međunarodna takmičenja: Napomena
10.01-29.02. Registracioni rok i prelazni period ŠSCG
30.jan-2.feb. ECU BORD, Larnaka, Kipar ECU
25.feb – 1.mart 90. Kongres FIDE, Abu Dabi, UAE FIDE
28.februar – 1.mart Pionirska liga (proljećni dio) ŠSCG
5-9. mart Ženski  seniorski  šampionat ŠSCG
13-15.mart Polufinala  72.prvenstva CG ŠSCG
1-5.april 25. Prvenstvo Crne Gore za mlade u klasičnom šahu (8-18) ŠSCG
16-19.april Školski kup Crne Gore ŠSCG
1-9.maj 72. Seniorsko prvenstvo Crne Gore muškarci ŠSCG
17-30.maj Pojed. prvenstvo Evrope, muškarci, Terme Olimia,Slovenija ECU
21-24.maj Ekipni kup Crne Gore ŠSCG
1-30.jun Dopunski prelazni rok ŠSCG
1-14.jun Pojedinačno prvenstvo Evrope, žene, Mamaia, Rumunija ECU
6-15.jun Evropski školski kup, Crna Gora  ECU,ISCU,ŠSCG
1-6.jul Omladinska i pionirska prvenstva Crne Gore M/Ž ŠSCG
9-17.jul Ekipno prvenstvo Evrope za mlade, Solun, Grčka ECU
12.jul Brzopotezno prvenstvo Crne Gore ŠSCG
29.jul – 5.agust 1.Šahovska paraoimpijada, Hanti Mansijsk, Rusija FIDE
29.jul – 5.agust 91. Kongres FIDE, Hanti Mansijsk, Rusija FIDE
5-18.avgust 44. Šahovska olimpijada, Moskva, Rusija FIDE
21-23.avgust Druga crnogorska liga – I vikend (1, 2, 3,  kolo) ŠSCG
29.avg – 6.septembar Premijer liga CG ŠSCG
11-13. septembar Prva crnogorska liga – I vikend (1, 2 i 3. Kolo) ŠSCG
19-20.septembar Amatersko prvenstvo Crne Gore ŠSCG
7-20.septembar Svjetsko prvenstvo za mlade, 14-18, Mamaia, Rumunija FIDE
25 – 27.septembar Druga crnogorska liga –  II vikend (4,5 i 6. kolo) ŠSCG
2-12.oktobar Olimpijada do 16.godina,  Nakhchivan Azerbejdžan FIDE
2-4.oktobar Druga crnogorska liga –  III vikend (7, 8 i 9. kolo) ŠSCG
5-13.oktobar Kup evropskih prvaka, m/ž Mayrhofen, Austrija ECU
9-11.oktobar Pionirska liga (jesenji dio) ŠSCG
16-18.oktobar Prva crnogorska liga – II vikend (4, 5 , 6. kolo) ŠSCG
24.oktobar Memorijal Anta Rmuša ŠSCG
6-8. novembar Prva crnogorska liga – III vikend (7, 8 , 9. kolo) ŠSCG
18-31.oktobar Svjetsko prvenstvo za mlade, 8-12, Batumi, Gruzija FIDE
12-22.novembar Prvenstvo Evrope za mlade 8-18 , Antalija, Turska          ECU
28.novembar 8. Prvenstvo CG za mlade u ubrzanom šahu ŠSCG
29.novembar 2. Prvenstvo CG za mlade u brzopoteznom šahu ŠSCG
26-30.decembar Prvenstvo Evrope za mlade, blic, rapid, Novi Sad, Srbija ECU

 

  • ŠSCG zadržava pravo izmjene kalendara takmičenja
  • Klubovi se mogu uključiti u organizaciju takmičenja iz kalendara ŠSCG.
  • Objavljavljivanje kalendara takmičenja smatra se pozivom za dostavljanjem ponuda.