BRZOPOTEZNO PRVENSTVO CRNE GORE U ŠAHU Hotel Onogošt, Nikšić, 13. jul 2016. BLAGOJEVIĆ NAJBRŽI

U svečarskoj atmosferi održano je Brzopotezno prvenstvo Crne Gore u šahu za 2016. godinu. Šahisti su se pridružili proslavi Dana državnosti a Hotel Onogošt, poznata šahovska destinacija,  je poslije duge pauze ponovo otvorio vrata šahistima.

Šampionat je bio veoma jakog sastava, učestvovalo je 57 takmičara, od kojih 4 velemajstora i 7 internacionalnih majstora. Potpuno zasluženo sa 10,5 poena pobjedio je velemajstor Dragiša Blagojevič, drugi je bio naš najbolji šahista Nikola Đukić a treće mjesto osvojio je najprijatnije iznenađenje Armin Mušović iz Bijelog Polja. Najbolji brzopotezni šahista Crne Gore, internacionalni majstor, Blažo Kalezić, ovaj put našao se na šestom mjestu. Igralo se 13 kola a tempo igre bio je 3 minuta plus 2 sekunde za svaki potez po igraču. Podijeljeno je 15 redovnih i tri specijalne nagrade a nagadni fond iznosio je 950 eura. Sudili su Željko Miljanić i Bojan Prijović.

Na početku tunrira učesnike je pozdravio predsjednik ŠSCG Radojica Grba a šampionat je otvorio predsjednik Opštine Veselin Grbović. Interesantno je napomenuti da je predsjednik Grbović  učestovao na turniru i to veoma uspješno i osvojio nagradu za najbolje plasiranog veterana. .

Pehar i medalje uručio je Dr Blagoje Cerović koji je najavio sledeće šahovske aktivnosti u Nikšiću.

Šahovski hepeninig u Hotelu Onogošt se nastavlja sjutra Amaterskim prvenstvom Crne Gore na kome mogu učestvovati samo igrači ispod 2200 poena rejtinga. Ova je prava prilika za ljubitelje šaha i one koji ga igraju isključivo rekreativno da se takmiče jer ne mogu nastupiti naši najbolji šahisti. Svečano otvaranje Amaterskog prvenstva je u 10,00 časova a ono se igra 14. i 15. jula.Igra se 9 kola a tempo igre je 30 minuta po igraču.

Detaljniju statistiku možete pogledati na ovom linku …