IN MEMORIAM – VUKO ANIČIĆ

Dana 25 avgsta 2017.godine preminuo je Vuko Aničić dugogodišnji igrač i kapiten ŠK“RUDAR“Pljevlja.Bio je član jedne od najtelantovanije generacije pljevaljskih šahista koja se pojavila početkom osamdesetih godina prošlog vijeka.Kao student otpočeo je šahovsku karijeru u ŠK“Rudar“ i ostao mu je vjeran do kraja svoga života.Bio je kapiten ekipe od početka svoje igračke karijere.Za njegovo ime se vezuju najveći uspjesi Rudara kao što je pobjeda u Kupu Crne Gore za 1981.godine.Bio je član i kapiten ekipe Pljevalja od početka svoje karijere skoro na svim MOSI igrama.Predvodjena Vukom ekipa Pljevalja je bila višestruki osvojač medalja na ovim takmičenjima.Posebno mu je bila draga zlatna medalja koju je sa ekipom osvojio u Rogatici prošle godine.Vuko Aničić bio je četvorostruki prvak Pljevalja.Smrću Vuka Aničića pljevaljskii i crnogorki šah izgubio divnog čovjeka i vrsnog šahistu.